DNN Turkce
DotNetNuke Turkish
DotNetNuke Turkish
DotNetNuke Turkce Dil Paketi
DotNetNuke Turkce
DotNetNuke Turkish
DotNetNuke Turkce
DotNetNuke Turkce Dil Paketi
DNN Turkce Dil Paketi
DotNetNuke Turkce Dil Paketi
DNN Turkce Dil Paketi
DotNetNuke Turkce Dil Paketi
DotNetNuke Turkce Dil Paketi
DNN Turkce
DotNetNuke Turkish

 


Untitled Document

Web sitesi : www.dotnetnuke.com
Programlama Dili : ASP.NET 1.1, ASP.NET 2.0
Yorum : Language Editor sayesinde .NET Framework icinde tanimli her hangi bir dil paketini olusturmak mumkun.

Yazan: Melih Eroglu (http://www.dnnTurkiye.com)

ASP.NET ile yazilmis olan bir portal programi olan DotNetNuke özellik olarak aradiginiz hemen hemen tüm özellikleri barindiriyor.

DotNetNuke'un en guzel ozellikelerinden birisi de Language Editor sayesinde .net Framework icinde tanimli olan bir karaktersetine gore sitenizin dilini degistirebilirsiniz. Bunun icin yapmaniz gereken tek sey HOST kullanicisi olarak login olup host menusunden Languages'i secmeniz gerekiyor. Birde bu isi yapmanin cok daha kolay bir yolu var :) Baska birinin hazirladigi dil paketini iki hamle ile sitenize yuklemeniz mumkun.

DNN dil esnekligi bu kadarla da bitmiyor. DNN host kullanicisina her bir modülü ayrı ayrı tercüme etme imkani veriyor. Ayrica bu hazirladiginiz modul tercumelerini ayri ayri dil paketleri haline getirebilir ve baskalarinin kullanimina da acabilirsiniz.

Daha önce de belrttigim gibi DotNetNuke hemen hemen aradiginiz bütün özellikeri barindiriyor. Duyurularinizi ekleyebilir, ziyaretçilerinize download edebilecekleri dosyalar sunabilirsiniz. Forum bölümü de yer alan programda yazdiginiz makaleleri veya dosyalari Documents bölümüne ekleyebilirsiniz. Sikça sorulan sorular bölümünü ve anket sitede yer alan diger bölümlerdendir. Ayrıca Banner yayinlayabilr ve hangi bannera kaç kişinin tıkladığını takip edebilirsiniz. Hatta bannerlara CPM fiyatı bile verebilirsiniz. Özellikle skin destegi ile öne çikan program site içi arama bölümüne de sahiptir.

Admin paneli ise siteyle ilgili tüm isteklerinize cevap verebilecek durumdadir. Oldukça kullanisli olan panel sitenize kendinizin oluşturduğu veya satın aldığınız modülleri eklemenize de izin veriyor.

Uzun lafin kisası DotNetNuke programlama bilgisine sahip olmadan size milyonlarin ziyaret edebilecegi bir web sitesi hazirlama firsati veriyor.